Montaż

Montaż oklein drewnopodobnych, które Państwu polecamy nie powinien nikomu sprawić żadnego kłopotu. Jednak aby to zadanie ułatwić, przygotowaliśmy poniższy przewodnik.

Wymagane narzędzia:

    • benzyna ekstrakcyjna,
    • szmatka bawełniana,
    • suszarka do włosów.

1. Krok:

Pierwszą i zarazem najważniejszą czynnością jest bardzo dokładne oczyszczenie elementów konsoli, drzwi, itp. z ewentualnego brudu czy środków służących do pielęgnacji elementów plastikowych w aucie. Podczas czyszczenia należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca, w których znajdować się będą krawędzie elementów okleiny. Czynność najlepiej wykonać dwukrotnie.

2. Krok:

Lekko podgrzać suszarką do włosów element okleiny,aby stał się bardziej elastyczny.Z czynności tej można zrezygnować w przypadku wyższej temperatury otoczenia np. miesiące letnie.

3. Krok:

Trzecią czynnością jest dopasowanie i przyklejenie okleiny na element wnętrza, na który jest on przeznaczony.

4. Krok:

Po dokładnym dopasowaniu elementu należy mocno go docisnąć, równocześnie ogrzewając suszarką do włosów.W przypadku elementów wypukłych, czy załamanych należy mocniej podgrzać miejsce załamania, aby okleina mogła nabrać kształt danego elementu wnętrza

Efekt powyższych czynności!!!
  UWAGA !!!

Montażu okleiny nie należy przeprowadzać, gdy temperatura otoczenia jest niższa niż 15 stopni Celsjusza. W takich przypadkach należy montować okleinę w ogrzanym samochodzie.

Pod żadnym pozorem nie wolno naklejać okleiny na poduszki powietrzne (AIR BAG)!